Home › Pożyczki bez bik i krd

Pożyczki bez bik i krd

Do tej pory omawialiśmy podstawowe elementy  projektów domów, na które warto zwracać uwagę podczas ich wyboru, a w poprzednim artykule rozpatrywaliśmy, które biuro architektoniczne jest najbardziej warte  zaufania i w którym opłaca się zamówić swój projekt. Dzisiaj przypatrzymy się projektom od nieco innej strony – to oczywiste, że dom musi spełniać szczególnie najważniejszą rolę – zapewniać bezpieczeństwo. To oczywista sprawa, lecz czy nie omijamy tego skupiając się na drobiazgach i opracowując szczegółowo tylko  wizualne aspekty domu? podczas wybierania projektów domu powinno się zwrócić uwagę na elementy szczególnie wpływające na to, że dom będzie bezpieczny i odpowiednio ochraniany.

Podstawowym elementem wiążącym się z bezpieczeństwem domu, według każdego eksperta, jest ilość wejść  do budynku. Im ich więcej, tym mniejsze bezpieczeństwo domu. Wejścia to jednak nie jedynie drzwi – to też przydomowe garaże, balkony czy taras. Stosunkowo bezpieczne domy to budynki z dwoma wejściami, jednak jeśli ich ilość sięga przykładowo 3 lub 5, to znacznie trudniej jest go ochronić. Także usytuowanie drzwi wejściowych jest znaczące – najlepiej, gdy są one w strefie, która wodoczna jest z wnętrza domu, a nie w martwym punkcie. Jeszcze jedna sprawa to okna – znaczące jest ich położenie jak i wymiar.

Korzystnie byłoby, jeśli by znalazły się one conajmniej 1,7 metra od poziomu ziemi, okienka od piwnicy, które umieszczone są nisko, muszą być raczej nieduże – jeśli nie uznajemy krat, wówczas któryś z ich wymiarów nie powinien przekraczać trzydziestu centymetrów.  Sporo przypadków włamań to także te przez wyłazy czy dachowe okna – te zwykle mają mało bezpieczne zamki. Podsumowując te rozważania, warto również wspomnieć, że ciężko zabezpieczyć budynek o nieregularnych  kształtach, wielu wykuszach, niż dom z prostą bryłą, nawet zbliżonej powierzchni, ale mający tradycyjny kształt prostokątny..


<< Poprzedni
Następny >>