Home › Jak udekorować ścianę nad schodami?

Jak udekorować ścianę nad schodami?

Urządzenie swojego mieszkania oznacza sporo pracy. Zanim zaczniemy działanie prawdopodobnie nie wiemy, jak dużo czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w domu wymaga mądrego rozwiązania. Nie obejdzie się bez przeglądanie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz wertowanie aktualnych magazynów. Czasami skupiamy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach.

Z czasem jednak nadchodzi pora również na mniej ważne elementy wystroju domu.

Przykładem jest ściana znajdująca się nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją zagospodarować, ponieważ większość z mieszkańców będzie mijać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia. Interesującym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka niepotrzebnej przestrzeni jest przygotowanie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Aby wcielić w życie ten pomysł, potrzebne będą familijne fotografie. Dobrze wydrukować je w różnych rozmiarach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie przywodzić na myśl ciekawe wspomnienia.W wielu domach nie ma wystarczająco dużo miejsca, żeby eksponować rodzinne fotografie. Niespotykanym pomysłem na zagospodarowanie ściany nad schodami jest naklejenie dopasowanej do miejsca fototapety. Świetnie będą wyglądać te fototapety, na których będzie widać głębia.

Przestrzeń klatki schodowej optycznie zyska parę metrów.

Ciekawy efekt można uzyskać, decydując się na fototapetę ze... schodami.

Uzyskasz iluzję, jakby z domowych schodów można było wyjść na włoską dróżkę czy malowniczą leśną ścieżkę. Jeśli planujesz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę użyteczne oświetlenie na ścianie nad schodami.

Mogą ładnie wyglądać, a jednocześnie dbać o bezpieczeństwo lokatorów..